Kese & Köpük Masajı

Kese & Köpük Masajı

KÖPÜK MASAJI NEDİR ?

Faydaları Nelerdir ?

Türk hamam geleneğinde birinci aşama olan kese vücudun ölü deriden arınıp temizlenmesi için yapılan bir tür temizlik yöntemidir

Köpük masajında ki amaç ise tellakların keseden sonra vücudu sabun kullanarak kesenin bırakmış olduğu o yağ ve kiri vücuttan arındırmak , aynı zamanda köpüğün sağlamış olduğu kayganlıkla vücuda masaj uygulanarak vücudun rahatlamasını sağlamaktır.

Köpük masajı diğer yağlı masaj türlerine göre biraz daha baskılı ve seri yapılan bir masaj türüdür. Asıl amaç baskılı bir masajla dokulara ulaşarak günün verdiği yorgunluk ve stres hissini ortada kaldırmaktır.

Köpük masajının ortalama süresi 15-20 dakikadır.

Köpük Masajı

Türk hamam kültüründe kesenin önemli bir yeri vardır. Göbek taşında yoğun bir şekilde ter attıktan sonra cildin ölü derilerden, kirden arınması ve temizlenmesi için kese uygulanır. Deri gözeneklerin de biriken toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayan ‘’kese uygulaması’’ gözenekleri açar ve cildinizdeki pürüzleri giderir.

Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. Sabunun sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde herhangi bir masaj yağına gereksinim duymadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı sunulur.

Köpük masajı Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan özel bir masaj türüdür. Köpük masajı öncesinde ve sonrasında duş almanın gerekli olduğu bir masaj türüdür. Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır. Tüm vücudu saran köpükler, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük yardımı ile eşsiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır, vücudunuza mükemmel bir rahatlık ve enerji verir. Hücrelerinizin yenilenme hızı artar. Bir yandan masaj teknikleri uygulanırken, aynı zamanda vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir.

Vücutta biriken toksin maddelerin önemli bir çoğunluğu deri yoluyla vücuttan atılır. Detoks yaparken vücuttan atılan ter, yüksek bir oranda toksik atık içerir. Yapışkan ve ağır kokulu ter, bedenden atılan yoğun toksin maddelerin işaretçisidir. Kese ve köpük masajı içeren düzenli hamam seansları, toksinlerin cildinize zarar vermesini önler ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Köpük masajı gözeneklerin açılması ile ter atımınızı daha kolay hale getirir. Terle birlikte cilt yüzeyinden ürenin atılmasını sağlar. Köpük masajı cilt rengini düzeltir. Cilt bakımınız için etkili ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, cildinizin esnekliğini arttırır. Cildinizin sağlıklı ve ışıltılı bir hale kavuşmasına yardımcı olur.

Cildin bağışıklık sistemini güçlendiren köpük masajı, özellikle soğuk havalarda cildin direncini artırır ve hastalıklara karşı vücudun korunmasına yardımcı olur.

Zihinsel ve bedensel bir rahatlama sunan köpük masajı, stres ve kaygıdan korunmayı sağlar. Hamamın sıcaklığı, köpüğün yumuşaklığı ve masajda ki uyarıcı dokunuşlar mutluluk hormonu salınımını arttırır. Günün yorgunluğunu atmış bir şekilde , fiziksel ve ruhsal bir rahatlama ile masajdan kalkmanızı sağlar.

Diğer masaj türlerine kıyasla daha hızlı ve baskılı yapılan köpük masajı ortalama 15 dakika sürer.

Call Now Button